20 Stycznia, 2019 r, imieniny: Fabian, Sebastian
strona główna Biuletyn Informacji Publicznej polska wersja english version
«Ogłoszenia, Informacje»
Dodatkowe pociągi POLREGIO na Grabarkę!

INFORMACJA PRASOWA


Białystok, 9 sierpnia 2018 r.

Dodatkowe pociągi POLREGIO na Grabarkę!

Wierni wyruszający na uroczystości Święta Przemienienia Pańskiego odbywające się w sierpniu na świętej Górze Grabarce, mogą liczyć na specjalne pociągi Przewozów Regionalnych. W tym roku również do dyspozycji pielgrzymów będą dodatkowe połączenia REGIO.

Święto Przemienienia Pańskiego, każdego roku gromadzi na świętej Górze Grabarce tysiące pielgrzymów wyznania prawosławnego. Właśnie z myślą o nich, Przewozy Regionalne w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, w dniach 18 i 19 sierpnia 2018 roku uruchamiają dodatkowe pociągi REGIO. Dzięki wsparciu finansowemu, jakie na ten cel przeznaczył marszałek województwa, pielgrzymi będą mogli skorzystać z dodatkowych połączeń na trasie Hajnówka - Siemiatycze, przez Czeremchę.


- Monaster na Świętej Górze Grabarce to jedno z najważniejszych i niezwykłych miejsc w naszym regionie, o czym świadczy laur Podlaskiej Marki, którym Klasztor Prawosławny Świętych Marii i Marty został uhonorowany w roku 2013 – mówi Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. – Wsparcie i ułatwienie pielgrzymowania do klasztoru na świętej Górze Grabarce to nasz ukłon wobec dziedzictwa kulturowego i religijnego regionu.


Do położonej w pobliżu Grabarki stacji Sycze będzie można dojechać także kursującymi na co dzień między Siedlcami a Czeremchą pociągami POLREGIO i Kolei Mazowieckich. W pociągach dodatkowych obowiązywać będzie taryfa REGIO oraz oferty specjalne „Ty i 1, 2, 3”, „Mini REGIOkarnet”, i „REGIO Senior”, a także, ponieważ w tym roku uroczystości będą odbywały się w weekend, można będzie skorzystać z oferty „Mini bilet turystyczny”.

- Bilety są dostępne w kasach biletowych, w salonikach prasowych KOLPORTERA, na stronach biletyregionalne.pl, bilkom.pl, koleo.pl, e-podróżnik.pl oraz w aplikacjach mobilnych e-podróżnik.pl, SkyCash i KOLEO. Na wszystkich stacjach, poza stacją Białystok i Czeremcha, bilety można kupić także u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat - powiedziała Dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych. I dodała - Zachęcamy pielgrzymów do skorzystania z usług POLREGIO. Do obsługi tych pociągów przeznaczymy wygodne, nowoczesne szynobusy, posiadające udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

***

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi 27%. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

 Szczegółowe informacje:

Renata Gerasimiuk

 Przewozy Regionalne sp. z o.o.

Oddział Podlaski z siedzibą w Białymstoku

 tel. 782 452 693

e-mail: rzecznik.bialystok@p-r.com.pl

POBIERZ ROZKŁAD

 Grabarka 2018-plakat A4.pdf
« powrót

Urząd Miasta i Gminy w Kleszczelach - www.kleszczele.pl, Kleszczele, samorząd, województwo podlaskie, gmina kleszczele, powiat hajnowski, gmina, miasto Kleszczele, portal samorządowy, serwis, WWW, BIP, Biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, usługi, samorzad, internet, biuletyn informacji publicznej, administracja, cms, portal, aktualnosci, województwo, powiat, aktualności, www, bip, biuletyn, gminy, przetargi, gminne, samorzadowe, uslugi, samorządy, Gminy, gminny, samorzady, samorządowe, Lublin, Hajnówka, Radom